chanelfsdn    

lelia · · male · registered for 1 month · last online - 1 month ago

Boşanma Avukatları Ankara,En İyi Boşanma Avukatı

Other ·

Ankara Boşanma Avukatları
Boşanma avukatı hislerinizi anlamalıdır. Boşanma davası süreci hiç kolay bir süreç değildir. Bundan dolayı dava boyunca size destek olabilecek bir boşanma avukatı bulmanız gereklidir. Peki iyi bir boşanma avukatını ne şekilde bulabilirsiniz? Bununla birlikle duruşmanız çekişmeli mi ya da anlaşmalı mı olacak?
Bununla birlikte boşanma davaları ne şekilde açılır ona da değinelim. Boşanma davaları iki şekilde açılabilir. Eğer yanlar evliliği sonlandırma konusunda anlaşmışlarsa aile hakimine müracaat etmeleri halinde anlaşmalı olarak ayrılabilirler. Anlaşmalı olarak ayrılmanın gerçekleşmesi için birlikteliğin minimum bir yıl devam etmiş olmasıgerekir. Eğer evlilik hayatı bir seneden kısa sürmüş ise taraflar anlaşmalı biçimde ayrılmak amacıyla müracaat edemezler. Bu durumda çekişmeli tarzda müracaat etmek zorundadırlar. Anlaşmalı olarak ayrılabilmek için mahkemeye bir anlaşmalı boşanma mutabakat metni vermeleri gerekmektedir. Bu mutabakat metninin bir avukat mesleği icra eden biri aracılığıyla hazırlanması faydalı olacaktır. Daha sonra eşler aile mahkemesine çıkmalı ve anlaşmalı boşanma protokolünü kabul ettiklerini beyan etmelidirler. Çekişmeli biçimde ayrılmak için bir boşanma gerekçesine ihtiyaç vardır. Bu boşanma nedeninin hakim tarafından kabul edilebilir olması gereklidir. Ayrıca evliliği bitirme sebebinin kanıtlanması gerekmektedir. Boşanma davasında davayı açan eş boşanma gerekçelerini her çeşit delille ispatlayabilir. Örnek vermek gerekirse telefon dökümleri kanıt olarak ileri sürülebilir. Çekişmeli boşanma davası baya uzun sürebilmektedir. Bu süreci hızlandırmak için bir avukattan yardım istenmelidir.

Ankarada Boşanma Avukatı sözcüğü asla beynimize çok iyi çağrışımlar getirmez. Bunun sebebi farkındalığımız olabilir mi? Avukatlık yapan hukukçuların bir çoğu içinde bulunduğumuz toplumu güzelleştirmek amacıyla avukat olmamıştır. Bir çok avukat , boşanma avukatı olmaya finansal sebepler sebebiyle başlamıştır. Bu sebeple Ankarada boşanma avukatınızı belirlerken iyi araştırma yapmalısınız.
Haddinden fazla boşanma avukatı var. En İyi boşanma avukatını nasıl seçeceğim?
Avukat seçerken en mantıklı yol arkadaşlarınızın tavsiyesidir. İkinci yol ise googledan detaylı bir araştırma yapmaktır. Eğer bu yolla avukatı bulacaksanız bulduğunuz avukatı öneren kişiler de aynı yolla bulacaksınızdır.

En İyi Boşanma Avukatı Ankara

<iframe width="668" height="376" src="//www.youtube.com/embed/OyZtXk2--ZY" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
https://www.youtube.com/watch?v=OyZtXk2--ZY

January 13th, 2017 06:07

Year 2017 (1)


Do you want to blog, too?
Blog for free at spinchat.com
This page is a personal homepage hosted on spinchat.com. The responsibility lies with the user.
spinchat.com is a large online-community with chat, blogs, boards, online games and much more.
Spinchat.com: meet new friends

Imprint · Privacy policy · Sitemap